Sık Sorulan Sorular


Hacktrick; Türkiye'de sektörün önde gelen isimlerini ve kurumlarını akademik camia ve öğrencilerle buluşturmayı misyon edinmiş, yılda bir kere düzenlenen üç günlük siber güvenlik etkinliğidir.

Hacktrick'in genel konseptinde ilgi çekici sunumların yer aldığı konferanslarla birlikte uzman ve tecrübeli eğitmenler tarafından verilen eğitimler bulunmaktadır. Bununla birlikte heyecan verici etkinliklerle katılımcıların keyifli zaman geçirmesini hedeflemektedir.

 

Türkiye'nin en saygın kar amacı gütmeyen bilgi güvenliği topluluklarından birisi olan Octosec tarafından ilk olarak 2014 yılında düzenlenmiştir. 2016 yılından itibaren canyoupwnme ekibinin de desteğiyle düzenlenmeye devam etmektedir. Etkinlik bünyesindeki eğitim ve konferanslara katılım ücretsizdir.

 

Tabiki. Eğitim başvurusunu yapmadığınız sürece yalnızca konferansa katılabilirsiniz.

 

Aşağıda Hacktrick'in yapılacağı Bilgi Teknolojileri Kurumu'na toplu ulaşım alternatifleri anlatılmıştır.

 

Esenboğa Havaalanından:

 • - İlk olarak Belko Air Otobüsleri ile Kızılay veya AŞTİ'ye varılması gerekmektedir. Sonrasında ilgili konumlardan ulaşım aşağıda anlatılmıştır.

 

AŞTİ (Ankara Şehirler Arası Terminal İdaresi)'den:

 • - AŞTİ önünden geçen Eskişehir Yolu Dolmuşları kullanılarak tek vasıta ile ulaşılabilir (Binilen dolmuşa sorulması gerekiyor, Eskişehir Yolu'na giden her dolmuş etkinlik binasına gitmiyor).
 • - AŞTİ'den Ankaray ile Kızılay'a gidilebilir. Kızılay'dan ulaşım aşağıda anlatılmıştır.
 • - AŞTİ'den 10 dakika yürüyerek Söğütözü Metro Durağı'na varılır. Buradan Koru istikametine binilerek "Tarım Bakanlığı-Danıştay" durağında inilebilir. Bu duraktan etkinlik binasına 2 dakika yürüyerek ulaşılabilir.

 

Tren Garı'ndan:

 • - Yürüyerek veya gar önünden geçen otobüs-dolmuşlarla UlusSıhhiye veya Kızılay'a ulaşılabilir. İlgili yerlerden ulaşım aşağıda anlatılmıştır.

 

Ulus'tan:

 • - Metro ile Kızılay'a ulaşılabilir. Buradan etkinlik alanına ulaşım aşağıda anlatılmıştır.
 • 530 hatlı Özel Halk Otobüsü ile ulaşılabilir.
 • Eskişehir Yolu'ndan geçen dolmuşlar ile ulaşılabilir (Binilen dolmuşa sorulması gerekiyor, Eskişehir Yolu'na giden her dolmuş etkinlik binasına gitmiyor).

 

Sıhhiye'den:

 • - Metro ile Kızılay'a ulaşılabilir. Buradan etkinlik alanına ulaşım aşağıda anlatılmıştır.
 • - Aşağıdaki Özel Halk Otobüsleri etkinlik alanından geçmektedir:
  •     - 532
  •     - 521
  •     - 512
  •     - 511
  •     - 541
  •     - 530
 • Eskişehir Yolu'ndan geçen dolmuşlar ile ulaşılabilir (Binilen dolmuşa sorulması gerekiyor, Eskişehir Yolu'na giden her dolmuş etkinlik binasına gitmiyor).

 

Kızılay'dan:

 • Kızılay-Çayyolu metrosu ile gidilebilir. "Kızılay" durağında binilerek "Tarım Bakanlığı-Danıştay" durağına ulaşılabilir. Bu duraktan etkinlik binasına 2 dakika yürüyerek ulaşılabilir.
 • 530hatlı Özel Halk Otobüsü ile ulaşılabilir.

 

Alternatif Ulaşım:

 • - Diğer konumlardan ulaşım için tavsiye edilecek en kolay ulaşım Kızılay'a gelerek Kızılay-Çayyolu metrosunun kullanılmasıdır. "Kızılay" durağında binilerek "Tarım Bakanlığı-Danıştay" durağına ulaşılabilir. Bu duraktan etkinlik binasına 2 dakika yürüyerek ulaşılabilir.
 • - Adres tarifi için alternatif olarak Eskişehir Yolu/Tepe Prime sorulabilir. Etkinlik binası Tepe Prime'ın yanındadır.

 

Konferansa katılamayacaksanız iletişim sayfasından bizimle irtibata geçerek kaydınızı sildirebilirsiniz.

Eğitimlere başvurduktan sonra eğitim kayıtları kapanmadan kaydınızı sildirebilirsiniz. Eğitim kayıtları kapandıktan sonra eğitmenlerin belirlediği kesin kayıtlı listesinde yer almanız durumunda kaydınız silinmeyecektir. Bu durumda geçerli mazeretini iletmeden eğitime gelmeyen katılımcılar, Octosec tarafından düzenlenen sonraki etkinliklere alınmayacaktır.

 

Etkinliğe katılması beklenen 2500'ün üzerinde katılımcı için malesef konaklama imkanı sağlayamıyoruz.

 

Eğitimlere kayıt için öncelikle Kayıt/Giriş butonuna tıklayarak kayıt sayfasına gidiyoruz. Sisteme kayıt olmak için Github/Google hesabımızla giriş yapıyoruz. Sisteme giriş yapma eğitimlere katılmak için yeterli değildir. Sisteme girdikten sonra profil sayfası üzerinden ders seçimi yapabilmek için eksik bilgilerimizi tamamlıyoruz.

Eğitim kayıtları duyurulduğu tarihte kullanıcı panelinden "Ders Seçimi" sekmesine giderek tercihinizi yapabilirsiniz. Bu tercihleriniz eğitmenler tarafından değerlendirilecek ve olumlu olması durumunda katılma hakkı kazanacaksınız.

Tercih süresi boyunca eğitim tercihlerinizi güncelleyebilirsiniz.

 

Hacktrick 4-5-6 Mayıs'da Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda düzenlenecektir. Konum: https://goo.gl/maps/XV55kch8yzz

Aksi belirtilmedikçe tüm eğitimler ve konferans BTK binasında gerçekleştirilecektir.

 

Sosyal medya ve e-posta aracılığıyla gelen soruları yanıtlamıyoruz. Soru sormak için web sitemiz üzerinden giriş yapıp "Sorular" sayfasını kullanabilirsiniz. Buradan gelen tüm soruları en kısa sürede yanıtlamaya gayret gösteriyoruz.

 

Hiçbir eğitimin video kaydı alınmayacak ve internete yüklenmeyecektir. Hacktrick için özel olarak verilen bu eğitimlerden Hacktrick katılımcılarının faydalanmasını umuyoruz.

 

Eğitimlere kayıt olamayan veya tercih ettiği eğitimlere giremeyen katılımcılar için temel teorik siber güvenlik bilgilerinin paylaşılacağı Enine Boyuna Siber Güvenlik sınıfı açılacaktır. Bu eğitim için sisteme giriş yapmanız yeterlidir, ayrıca eğitim kaydı yapılmayacaktır.

 

Bütün eğitimler, aksi belirtilmedikçe iki gün boyunca eş zamanlı olarak gerçekleşecektir. Bunun için yalnızca bir eğitime başvurma şansınız vardır. Tercih ettiğiniz eğitime kontenjanın üstünde kayıt alınması durumunda ilgili eğitimin eğitmeni tarafından eleme yapılacaktır. Seçilmemeniz durumunda, yeterli kontenjanı olan diğer eğitimleri tercih edebilirsiniz.

Eğitimlerin kendi sayfalarında detaylı bilgiler, içerikler ve temel gereksinimler mevcuttur.

 

Kayıt olurken verdiğiniz iletişim bilgilerini Hacktrick ile ilgili duyuruları sizinle paylaşmak için kullanıyoruz. Bunun yanında Octosec ekibi tarafından düzenlenecek diğer etkinlikler hakkında bilgilendirme amaçlı da kullanılabilir. İletişim bilgileriniz Hacktrick düzenleme komitesi tarafından saklanmakta ve asla üçüncü taraflarla paylaşılmamaktadır.

Eğitim tercihi yaptığınız taktirde ilgili eğitimi verecek olan eğitmenin sizinle iletişime geçebilmesi adına iletişim bilgileriniz kendisiyle paylaşılacaktır.

Burada cevabını bulamadığınız tüm soruları giriş yaptıktan sonra iletişim sayfasından bize iletebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapmaya çalışacağız.

Not: E-posta ve sosyal medya kanallarından gelen sorulara cevap verilmeyecektir. Lütfen etkinlik ile ilgili tüm sorularınızı web sitesi aracılığıyla sorunuz.