Cs Awards


Siber Güvenlik Ödülleri

Hacktrick Siber Güvenlik Konferansı 2018 yılı itibariyle Siber Güvenlik Ödüllerine ev sahipliği yapacak. Üniversite öğrencilerini, akademiyi, siber güvenlik alanındaki araştırmacıları, özel sektörü ve kamuyu ilgilendiren bu proje doğrultusunda 2017 yılının “en” lerini belirlemeyi hedeflemekteyiz. Hacktrick ekibi tarafından 2018 yılı için belirlenen 11 kategorideki ödüller aşağıda belirtilmiştir ve tüm kategoriler siber güvenlik alanı için özelleştirilecektir.

Yılın En Başarılı Şirketi
Yılın En Başarılı Ar-Ge Şirketi
Yılın En Başarılı Yerli Yazılımı
Yılın En Başarılı Üniversite Kulübü
Yılın En Başarılı Sosyal Sorumluluk Projesi Ödülü
Yılın En Başarılı Akademik Personeli
Yılın En Başarılı Akademik Araştırması
Yılın En Başarılı Araştırmacısı
Yılın Gelecek Vaad Eden Genç Araştırmacı Ödülü
Yılın En Başarılı Blogu
Yılın En Başarılı Bloggerı

Belirlenen 11 farklı kategoride, sektörün önde gelen isimlerinin yer aldığı 20-24 kişilik jürinin adayları oylaması sonucu, ödüller sahibini buluyor olacak. Juri ekibi her kategoriye hitap edebilecek şekilde ilgili alanlarla uzman ve bilirkişiden oluşacaktır.

Siber Güvenlik Ödüllerine ait süreçler aşağıdaki gibi olacaktır;

* Hacktrick organizasyon ekibi ilgili gerekli araştırmaları yaparak her kategoriye ait muhtemel adaylar konusunda altyapı oluşturacaktır.
* Paylaşılacak olan öneri formu sayesinde Türkiye’nin hemen her yerinden ilgili kişiler istedikleri kategorilerdeki uygun gördükleri adayları form aracılığı ile aday göstermiş olacaktır. (10-31 Mart)
* Öneri sürecinin dolmasının ardından önerilen adaylar organizasyon ekibi tarafından bir onay sürecine sokulacaktır.
* Adaylığı onaylanan ve kesinleşen ilgili kişi ve kurumlarla iletişime geçilerek niyet mektubu yazmaları talep edilecektir.
* Ardından tüm adayların niyet mektubu juri ekibine iletilerek her kategorinin kendine ait değerlendirme kriteri doğrultusunda puanlar verilecektir.
* Hacktrick’de gerçekleşecek olan ödül töreninde, dereceye giren kişi, kurum ve projelere ödülleri takdim edilecektir.